6. Příprava na probuzení

5. září 2010 v 19:20

Dozvíte se více o svých srdečních centrech a o tom, jak se probouzejí. Připravíte se na jejich probuzení.

Nyní, když jste navázali kontakt se svou duší, můžete se s ní spojit a probudit své srdeční centra. Tím děláte velmi důležitý krok na své cestě k osvícení. Když se naučíte milovat, dostanete od duše také mnoho dalších darů. Má ve vás totiž důvěru, že její energii použijete k tvoření dobra pro sebe i pro druhé. Probuzeným srdečními centry můžete přijímat energie od osvícených bytostí, které neustále vysílají lásku celému lidstvu. Můžete se stát zdrojem světla a přitahovat si mnoho příležitostí, jak ve světě něco změnit.
V této knize se budete učit pracovat s třemi centry, díky kterým budete schopni vnést lásku duše do svého bytí a života. Jak jsem se již zmínil v úvodu, první z nich je umístěno v oblasti fyzického srdce. To nazývám vaším primárním srdečním centrem, nebo jen srdečním centrem (v jednotném čísle). Druhým je srdeční centrum nacházející se ve vaší hlavě přibližně uprostřed jejího vrcholu. Tomuto říkám hlavové centrum. A třetím je centrum nazývané solární plexus, umístěné v oblasti pupku. Tyto vaše tři centra: srdeční, hlavové a solární plexus, pak nazývám srdečními centry (v množném čísle). Když se tyto tři centra probudí a začne jimi obíhat energie vaší duše, můžete zažívat lásku duše.

Umístění tří srdečních center

Každý z vás má sedm hlavních energetických center, včetně tří srdečních center, s nimiž budete pracovat v této knize. Tímto sedmým střediskům říkají lidé také čakry, centra jemné energie, nebo energetické viry života. Nejsou umístěny ve fyzickém těle. Existují jako jemné energie ve vašem energetickém těle, kterému budu mluvit aura (energetický obal těla) nebo éterické tělo. První centrum se nachází zhruba v oblasti začátku kostrče, a další pak pokračují vzhůru až k centru na vrcholu hlavy (označované též jako korunní čakra).

Těchto sedm center má mnoho funkcí. Tvoří jejich proudy energie vycházející z vaší duše. Působí jako přijímače a vysílače energie vaší duše. Některé nabíjejí životem a vitalitou vaše fyzické tělo, jiné rozvíjejí vaše výše vědomí.
Tři z těchto center jsou pod úrovní bránice. Všechny tyto tři "níže" centra, včetně solárního plexus, komunikují s energiemi trojrozměrného světa forem a hmoty. Říká se jim "níže centra", protože ovlivňují přednostně váš fyzický život - to, jak tvoříte věci ve hmotě, jako formujete svou osobnost a vztahy se světem a s lidmi kolem vás. Srdeční centrum tvoří jakýsi přepážka mezi nižšími a vyššími centry a prochází jím energie přicházející jak shora, tak zdola. Nad srdečním centrem jsou tři "vyšší" centra, zahrnující i centrum hlavové. Ty ovlivňují především váš intelektuální a duchovní život.

Funkce těchto center popisují nejrůznější systémy a školy. Jednomu a témuž centru přiřazují často různé kvality, funkce a stavy vědomí - záleží na tom, na jaký systém se zaměříte. Neexistuje jen jeden správný způsob, jak jejich chápat. Otázka center i jejich funkcí je široká a komplexní. Já jsem vybral a zdůrazňuji ty kvality center, které jsou důležité při probouzení vašich srdečních center. Možná naleznete systémy, které popisují funkce jednotlivých center jinak, než jsem to udělal já v této knize. Pokud ano, objevujte, co z daného systému můžete použít a použijte to, abyste lépe porozuměli sobě samým.

Prolněte se se svou duší, abyste probudili své srdeční centra.

Cest, jak probudit srdeční centra, je mnoho. Vyvíjejí se neustále, když děláte dobro, jednáte s láskou, soucitně myslíte na jednotu se všemi lidmi a rozhodnete se ji vnímat. Probouzíte jejich, když projevujete lásku duše přijímáním všeho, odpuštěním a bezpodmínečným milováním. Skupinová práce, láska k lidstvu a služba jsou velmi účinné cesty probouzení srdečních center. To, jak žijete každý den, jaké máte vztahy s lidmi, jak říkáte, jednáte a co prožíváte, probouzí postupně vaše srdeční centra, až se definitivně otevřou.

Probudit srdeční centra můžete také tak, že se spojíte s duší a procvičujete ty kvality její lásky, které je stimulují. Můžete se učit propojovat své srdeční centra tak, že mezi nimi necháte obíhat energii, která vám pomáhá prožívat a projevovat lásku duše.
V následující kapitole se naučíte, jak se prolita se svou duší, abyste probudili své tři srdeční centra. Způsob směrování energie mezi centry, který se naučíte, je symbolem pro práci s centry. Nabízím vám obrazy a představy, s nimiž se budete hrát, své srdeční centra si budete však probouzet hlavně díky svému záměru jejich probudit. Použijte tedy obrazy, které vám doporučuji, nebo buďte tvořiví a nechte se vést svou duší k jiným obrazem, které vám budou nejvíce vyhovovat. Všechny cesty, jak probouzet srdeční centra jsou správné. Kromě představ v mysli své centra také pociťujte a vnímejte. Důvěřujte, že jakýkoli způsob práce s centry, pro který se rozhodnete, je pro vás ten pravý.

Pokud se vám nedaří si své centra představit, mít jejich mentální obraz, nevadí. Vykreslování, vnímání nebo představování srdečních center není pro jejich probuzení nezbytně nutné. Důležitý je váš záměr s nimi pracovat a projevovat svou lásku. Tak si je budete sami přirozeně rozvíjet. Každý krok konzultujte se svou duší a podnikněte ho jen tehdy, když budete cítit, že je to namístě. Pokud se bude vaše vnitřní vědomost lišit od mých instrukcí, dejte vždy na svůj vnitřní hlas. Rozhodujte se sami podle sebe a podle své duše o tom, co je pro vás dobré.

Kromě směrování energie mezi jednotlivými centry, se budete učit kvalitám lásky duše. Budete si jejich procvičovat, a tím probouzet své srdeční centra. Každá z těchto kvalit, například magnetismus nebo transparentnost, v sobě nese prvky všech ostatních. Všechny kvality lásky duše mají totiž jednu podstatu - a tou je láska duše. Já jsem přiřadil k jednotlivým centrům vybrané kvality. Na centra se však můžete dívat jako na část hologramu vaší duše. To znamená, že každé z center v sobě má kompletní energii vaší duše se všemi jejími kvalitami. Jednotlivá centra jen nabízejí snadnější přístup k prožívání té které kvality lásky duše. Budete si v nich tedy procvičovat ty kvality, které se v nich lze nejlépe vnímat a zažívat. Nic méně cílem je naučit se prožívat všechny kvality lásky duše jako celek - jako přežitek lásky duše.

Když vyzařuje lásku duše, můžete v sobě najednou ucítit změnu nebo posun. Někteří ho prožijete jako náhlé pochopení: "Aha!", Nebo jako vlnu uvolnění, zda jako pocit hlubší lásky. Můžete zažít i různé fyzické pocity, jako například uvolnění napětí někde v těle. Možná najednou postřehne nějakou změnu ve svém přístupu. To všechno jsou znamení, že se vaše srdeční centra probouzejí.

Díky procvičování kvalit lásky duše možná budete hned vědět milovat vytrvale a celistvě, ale nemusí tomu tak být. K změnám totiž obvykle dochází jemně a postupně. Není nutné příliš poroste; důležité je růst tak rychle, jak to potřebujete právě vy. Centra si probouzíte, i když nejste zcela dokonalí a nepřetržitě milující. Každý okamžik, kdy procitne a projevujete lásku, vás přibližuje vaší duši a probouzí vaše srdeční centra. I kdybyste pracovali s každou kvalitou pouze jednou - při čtení této knihy - i tak to podpoří vyzařování vašich srdečních center a napomůže to jejich probouzení.
Při probuzení srdečních center mohou do vašeho vědomí vyplout otázky srdce, včetně popírání nebo pohřbeno bolestí. Pokud začnou přicházet lekce příliš rychle, nebo bude probuzení probíhat velmi prudce, přestaňte se na čas zaměřovat na rozvíjení svých srdečních center. Otevřete se lásce vaší duše, kterou vás neustále zahrnuje, a poproste ji, aby vám pomohla uvolnit minulost a otevřít se lásce.

Procvičujte si všechny kvality lásky duše s pocitem dobrodružství, objevování a nadšení průzkumníka. Neexistuje jediná správná cesta, jak procvičovat lásku duše. Nijak se neposuzujte a nestrachujte se, zda děláte dobře cvičení, ve kterých vás vedu. Vaše duše má neskutečnou kapacitu radovat se a hrát si. Ať jsou vaše zážitky s projevováním lásky duše zábavou a hrou. Ať ve vás probudí dítě, které miluje objevování a zkoušení nových věcí. Buďte tvořiví a používejte svou představivost. Odhalujte stále nové podoby kvalit i projevů lásky duše, které se před vámi budou otevírat, až se spojíte s duší a budete vyjadřovat její lásku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dara dara | E-mail | 13. dubna 2013 v 17:45 | Reagovat

je to moc krasny :-)

2 AugustGrero AugustGrero | E-mail | Web | 16. února 2017 v 5:26 | Reagovat

membership benefits health insurance  <a href=http://qsymia.guildomatic.com/>buy qsymia online canada</a>  walmart pharmacy lancaster tx

3 Davidkeync Davidkeync | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 15:28 | Reagovat

contact lens without doctors prescription  <a href=http://lorcaserin.strikingly.com>buy lorcaserin india</a>  pharmacy tech hourly pay

4 Peterraw Peterraw | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 8:16 | Reagovat

tablet with removable keyboard  <a href=http://reductil.wifeo.com/>http://reductil.wifeo.com/</a>  24 hr pharmacy near me

5 Robertcet Robertcet | E-mail | Web | 19. března 2018 v 8:10 | Reagovat

columbia health sciences library  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  best cold medicine over the counter

6 Robertcet Robertcet | E-mail | Web | 27. března 2018 v 2:26 | Reagovat

touch screen laptop tablet  <a href=http://modafinil.forums-free.com>modafinil.forums-free.com</a>  drug test for job

7 Robertcet Robertcet | E-mail | Web | 29. března 2018 v 1:11 | Reagovat

7 4gb android ice cream sandwich tablet  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  buying prescription pills online

8 Elliottner Elliottner | E-mail | Web | 2. května 2018 v 17:29 | Reagovat

buckeye home health care  http://www.jefaismonsite.fr/alprazolam/  health insurance with maternity coverage

9 Stephenmip Stephenmip | E-mail | 9. září 2018 v 3:45 | Reagovat

best place to buy a tablet  http://stilnox.forum-prive.com/  benicia health and fitness

10 Stephenmip Stephenmip | E-mail | 9. září 2018 v 19:39 | Reagovat

walmart pharmacy kansas city mo  https://www.smore.com/ewxsy-buy-qsymia-online-no-prescription  rite aid pharmacy prescription prices

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.